Napi hazugságok
• A magyar kormány békepárti, az Európai Unió tagállamai pedig háború pártiak. Meg az ellenzék is.
(Mekkora ostobaság. Senki sem akar háborút, de ha az egyik ország (Orosz) megtámadja a másik országot (Ukrajna), akkor muszáj a megtámadottat segíteni. Mert ha nem, akkor következik még egy ország lerohanása, meg még egy, meg még egy. Soha nincs vége.)
• Kövér László házelnök szerint: „az Európai Unió vezetése a szemünk láttára változtatja az uniót korábbi önmaga ellentétévé, egy keresztény- és nemzetellenes erővé, amelynek béke helyett háború, demokrácia helyett diktatúra, és jólét helyett az európai emberek elszegényítése a célja.”
(Ezek a sületlenségek nem jelentenek mást, mint hogy a magyar kormány gőzerővel készíti elő a talajt az EU-ból való kilépésünkre.)
• Szijjártó: Annak szajkózása, hogy ki a hibás, ki az agresszor, az nem segít.
(A valóra vált Monty Python jelenet: Kár lenne pörlekedni, áskálódni azon, hogy ki ölt meg kit.)
Ez a FIDESZ szlogen március 15-re: Maroknyi lázadó a birodalom ellen.
(Rendre az történik, hogy a 27 tagállamból 26 egyetért valamiben, Orbán pedig vétóz. A régi vicc megtestesülése: Valami idióta szembe megy a forgalommal. Az idióta: Nem csak egy, hanem rengeteg!)
• A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára szerint nemzeti érdek a Nemzeti Sport újság fennmaradása.
(Nem az. Mitől lenne az? Minden más esetben, ha fogy a lap, akkor életben marad, ha nem, akkor nem. De csak azért fenntartani a közös pénzből egy újságot, mert a miniszterelnök szereti lapozgatni, az óriási pazarlás. Mint ahogy a Nimród újság állami fenntartása is.)
• A Honvédelmi Minisztérium azért rendelt négy turulszobrot
darabonként több mint 20 millió forintért, „mert nem a jegesmedve
a magyar címerállat.”
(A magabiztos cinizmus. Nem az állat fajtáját kifogásolták, hanem, hogy miért kell újabb és újabb turulokat rendelni, amikor a már meglévőek is épp elég vitát és indulatot váltottak ki.)
• A Magyar Nemzet szerint az Európai Parlament azt kérte Hankó Balázs kulturális minisztertől, hogy Brüsszel mondhassa meg, kik lehetnek a magyar egyetemek vezetői.
(Ilyen kérés nem szerepel abban a levélben, amit az EP küldött a miniszternek. Ugyanolyan hazugság, mint az, hogy Brüsszel el akarja venni a 13. havi nyugdíjat. Nem akarja.)
• Sem az európai statisztikák, sem pedig a bevásárlási tapasztalataink nem támasztják alá, hogy Magyarországon kedvezőtlenebbek lennének a bolti árak, mint Brüsszelben.
(Azt elfelejtették megemlíteni, hogy 2023-ban Belgiumban évente 28 997 euró volt az átlagkereset, Magyarországon pedig 7428 euró. Az árak pedig hasonlóak.)